Adana Okul Öncesi Etkinlikleri

Ana Sayfa » Montessori Hakkında Yazılar » Adana Okul Öncesi Etkinlikleri
Adana Okul Öncesi Etkinlikleri

Adana Okul Öncesi Etkinlikleri

Okul öncesi eğitim çocuğun doğumundan başlayarak, ilköğretim yaşına gelene kadar olan süreç ve aldığı eğitimler anlamına gelmektedir. Adana Okul öncesi etkinlikleri de bu yaş aralığında uygulanmalıdır. Hayatımızın neşe kaynakları olan çocuklarımızın, iyi eğitim alması ve ilerde düşünebilen, yorumlayabilen, sorgulayabilen bireyler olabilmesi için okul öncesi eğitim büyük önem taşır.

Okul öncesi eğitim döneminde çocukların, gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları, duyusal, zihinsel gelişimleri göz önünde bulundurularak eğitim almalarını sağlamamız doğru bir yaklaşım olacaktır. Adana Okul öncesi etkinlikleri çocuğumuzun gelişiminde büyük etki sağlayacaktır. Bu sebeple ülkemizde eğitim sisteminde okul öncesi eğitimlere ve okul öncesi etkinliklere büyük önem verilmektedir.

Adana Anaokulu Etkinlikleri

Çocuklarımızın eğitim öğretim süreci anne karnından başlayarak, yaşamaya başladığı aile içinde şekillenmeye devam etmektedir. Çocukların ilk öğretmenleri anne ve babalarıdır. Anne ve babalar bunun bilincinde olmalı ve çocuklarında istemediği davranışları, öncelikle kendileri sergilemekten kaçınmalıdırlar. Mükemmel bir ebeveyn olmak çabası içerisine girmek yanlış bir yaklaşımdır. Hiçbir insanoğlu mükemmel değildir. Ancak daha dikkatli ve anlayışlı ebeveynler olarak çocuklarımızı hayata hazırlarsak, geleceklerini de iyi bir temel ile oluşturmuş olacağızdır. Ebeveynler çocukların yetiştirilmesi konusunda mutlaka okul öncesi kitaplarından yararlanmalıdır. Adana Okul öncesi kitapları ebeveynlere çocuk yaklaşımında farklı yollar göstererek, hiç beklenmeyen olumlu sonuçlar oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Günümüzde bazı ailelerde “çocuğu nasıl yetiştireceğimi kitaptan öğrenecek değilim” algısı maalesef ki bulunmaktadır. Ancak bunu söyleyen ve bir okul öncesi kitabından ısrar edilerek faydalanan ebeveynler de bu düşüncenin ne kadar yanlış olduğu kanısı oluşmuştur. Çünkü çocuklar hayata çok farklı bakmaktadır. Onları yönlendirmek bazen zor ve karmaşık gelebilir. Bu karmaşıklığı da kitapların size sunacağı değişik yolları deneyerek en aza indirebilirsiniz.

Adana Okul Öncesi Planlar

Çocuklarımız geleceğimizdir. Onların iyi birer birey olabilmeleri, iyi eğitimler alarak hayatımıza dokunmaları için öncelikle eğitimlerini en iyi şekilde almalarını sağlamamız gerekmektedir. Gözümüzün önünde şekillenen bir hayat düşünün, doğduğundan itibaren her gördüğü olguyu sorgulayan, öğrenen bir canlı… Çocuklar 0-6 yaş aralığında gördüğü tüm davranışı ve olayı hafızalarına kazırlar. Buda gelecekte onların hayat tarzlarını, eğitim sürecini, algısını etkileyecektir. Bu sebeple 0-6 yaş aralığında ki çocukları mümkün olduğunca doğru yetiştirmek hem kendi geleceğimiz hem de çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir.

Hayat her insana iyi koşullar sunmaya bilir. Dünyaya geldiğimiz aileyi seçemeyebiliriz. Ancak yaradılışımızda herkese verilen koşullar aynıdır. Verilen zaman, akıl ve bazı fiziki özellikler aynıdır. Bunları değerlendirmek ve en iyi şekilde yönetmek bize kalmaktadır. Çocuklarımıza mükemmel bir hayat sunamayabiliriz, ancak onların yetiştirilmesinde elimizden gelen en iyi imkânları sunarak iyi bir gelecek sağlayabiliriz.

Adana Anaokulu Faaliyetleri

Evde ebeveynler tarafından ya da okulda yapılabilecek bazı Adana okul öncesi etkinlikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Geometri şekillerini öğreten anaokulu etkinliği:

Etkinlik boş bir kâğıda geometri şekillerini çizip içlerini çeşitli renklerde boncuklarla doldurularak yapılır. Etkinlik sonunda bu şekillerin evimizde ya da çevremizde bulunan eşyalardan hangilerine benzediğini sorup, fikir üreterek sonlanır.

Bu etkinlik ile çocuğumuzun çevresindeki varlıkları keşfetmesini ve motor gelişimine katkıda bulunmuş oluruz.

  • Bitki yetiştirmek isteyen minik bahçıvanlara özel yumurta çim adam etkinliği:

Sabah kahvaltısında yediğimiz yumurtanın sadece baş kısmını kırarak içerisine nemli pamuklar yerleştiriyoruz, pamukların üzerine yonca tohumları koyuyoruz ve düzenli olarak her gün suluyoruz. Güneş alan yerde bulunmasını sağlıyoruz. Yumurtanın kabuğunu da çeşitli şekilde boyayarak güzel bir etkinlik gerçekleştirmiş oluyoruz.

  • Kâğıt katlama tekniği ile çiçek yapımı etkinliği:

Çeşitli renklerde olan karton ya da elişi kâğıtlarını ilk olarak bir tanesini yuvarlak şekilde kesiyoruz. Diğer renklerdeki kartonları da ince uzun bir şerit halinde kesip ikiye katlıyoruz ve ortadaki yuvarlak şeklimize yapıştırıyoruz. Etrafı renkli renkli çiçeklerle donatıyoruz. Bu etkinlikle çocuğumuzun renkleri tanımasını ve yine el motor gelişimine katkı sağlamış oluyoruz.

Çocuklarımız ile oynayarak geçireceğimiz çok kısa zamanlar bile çocuklarımızın hayatına büyük etki sağlayacaktır. Mümkün olduğunca fazla vakit geçirmeye ve eğitici oyunlar oynamaya özen göstermeliyiz. Hayat şartları bize bazı imkânları sunmaya bilir ama evimizde bulanan çeşitli nesnelerle de çocuklarımızın keyifle oynayabileceği oyunlar üretebiliriz.

 

Adana Okul Öncesi Etkinlikleri kimler katılabilir?

İlgi duyan herkes eğitimimize katılabilir.

İletişim : 0543 965 1490

Adana Okul Öncesi Etkinlikleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Montessori Enstitüsü Oyun Terapisi Osmaniye Oyun Terapisi Montessori Enstitüsü Kulpsuz Silindirler Montessori Enstitüsü Çocuk Eğitiminde Reggio Emilia Yöntemi Montessori Enstitüsü Drama ve Değerler Eğitimi Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

montessori enstitusu - Tüm Hakları Saklıdır