Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri

Ana Sayfa » Montessori Hakkında Yazılar » Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri
Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri

Hayat şartları, yaşadığımız süre içerisinde önceliklerimizi değiştire bilir. Gençlik yıllarımızda sadece ne giyeceğim, ne yiyeceğim, sınavlar, dersler gibi bütün günümüzü alan düşüncelerimiz, yaşımız ilerledikçe yerini daha zor yaşam şartlarına bırakmaktadır. Maddi imkânlarınız ne olursa olsun büyümek zordur…

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Semineri

Hayatımız boyunca belirli dönemlerden geçerek öncelikle kendimizi tanır ve sevmeye çalışılırız. Daha sonra ailemizi ve çevremizi anlamaya ve sevmeye çalışırız. Kendimizi sevmek ve çevremizi sevmek hayata daha sıkı tutunmamızı sağlayan en büyük etkenlerdendir. Zamanımız gelip de evlilik fikrini düşündüğümüz de gerçekten bir sevgi arayışımız başlayacaktır. Belirli bir yaş aralığına girdikten sonrada hayatımıza yeni bireyler, yeni heyecanlar katılsın isteriz. Bir çocuğumuzun olması ilk başlarda oldukça güzel bir olay gibi görünse de, dünyaya yeni bir insan getirmek ve onun sorumluluklarıyla ilgilenmek oldukça zor olmaya başlayabilir.

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Okul Öncesi
Seminerlerleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız

Ebeveyn olmak zor zanaattır doğrusu, çünkü çocuklar için gökyüzü her zaman mavi, güneş her zaman sarı değildir. Çocukların isteklerinden anlamak, iyi ve doğru birer birey yetiştirmek ebeveynlere verilmiş en zor görevdir. Özellikle okul öncesi döneminde bazı ebeveynler çocuklara nasıl yaklaşacağını bile kestiremeyebilir. 2 yaş sendromu, 5 yaş sendromu bir sürü yorucu ve anlaşılmayan dönemlerden geçebiliriz.

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Sertifikası

Tamda bu durumlarda özellikle yaşadığımız ülkede çocuk yetiştirilmesi ve okul öncesi eğitimlerde eğitimciler ve ebeveynler için düzenlenmiş birçok eğitici seminer sunulmaktadır. Okul öncesi semineri adı verilen bu seminerler kişilerin keyifli ve öğretici vakit geçirmelerini sağlamaktadır.Kişilerin daha keyifli bir hayat yaşayabilmesi, okul öncesi eğitimin daha doğru verilebilmesi için bu seminerlerin hayatımızda yeri büyüktür. Belirli konularda uzman kişilerin örnekler vererek, gerektiğinde uygulamalı göstererek anlattığı olaylar daha iyi anlamamıza ve belki de bakış açımızı değiştirmemize fayda sağlayacaktır.

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Seminerleri

Okul öncesi semineri, çocukların okul öncesinde, 0-6 yaş aralığının nasıl daha kolay atlatılabileceği bilgileri verilmektedir. Çocuklarımızın geleceğe iyi bir şekilde hazırlanması, yeteneklerinin keşfedilmesi, el becerilerinin ve zekâlarının geliştirilmesi için yapılabilecekler en ayrıntılı bilgilerle ailelerimize aktarılmaktadır. İyi bir rota çizilmesi, bu rota doğrultusunda ilerletilmesi hepimizin geleceği olan çocuklarımız için öncelikli konular olmaktadır.

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Kursu

Okul öncesi semineri, aile bireylerini bilgilendirmenin yanı sıra yeni iş imkânlarına da fırsat vermektedir. Katıldığınız her seminerde verilen katılım belgesi veya eğitim sertifikası ilerleyen dönemlerde sizin bu işin eğitimini aldığınızı kanıtlamanıza ve yeni iş imkânlarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Sadece kendi çocuklarınıza fayda sağlamakla kalmayıp, başka çocuklara ve ailelere de umut ışığı olmanıza yardımcı olacaktır. Genel olarak okul öncesi eğitim seminerlerinde;

-Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı

– Yaratıcı Drama

– Aile İçi İletişim ve Bağlanma

-Etkinlik Üretebilmek

-0-6 Yaş Çocuğa Yaklaşım Ve Yönetebilmek

-Çocukların Zekâ Gelişimi Ve Bu Süreçte Ebeveynlerin Yaklaşımı

-Montessori Eğitimi

-Waldorf Eğitimi

-Reggio Emilia Eğitimi

-Orff ve Müzik

Gibi konulara değinilmektedir. Ayrıca bu konuların eğitimi verildiğinde de katılım sertifikasıyla katılımcılara iş başvurularında sunulacak artı bir belge sağlanmaktadır.

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Okul Öncesi Kursu

Yaşantımızda birçok şeye vakit ayırabiliyoruz, okul öncesi eğitim ve bu eğitimleri alabileceğimiz okul öncesi semineri takibini yapıp biraz vaktimizi ayırdığımızda hem kendimize bir yatırım yapmış oluruz, hem de çocuklarımızın eğitimi için destek almış oluruz. Bu sebeple değerli vaktimizden biraz ödün vererek daha iyi yarınlar elde etmemiz kaçınılmaz olacaktır. Okul öncesi semineri, 1-2 saatlik eğitim süreci içermekte ve kısa süre içerisinde büyük katkılar sağlamaktadır.

Okul öncesi seminerinde, tüm katılımcılar organizasyonun bir parçasıdır. İletişimi çift yönlü, eş zamanlı geri bildirim olanağı tanıyan ve düşündürme odaklı toplantılardır. Özetle, seminerler faydalıdır, fazla vaktinizi almazlar, ama bunun yanında size konsantre fayda sağlarlar. Şimdi, hemen bir seminer takvimi oluşturmaya başlamak için ilk adımı atın. Hoşlanacağınız bir konuda en yakın seminere kaydınızı yaptırın. Kendinize ve geleceğinize farklı bir yatırım yapmış olun.

Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Montessori Enstitüsü Masal Terapisi Montessori Enstitüsü Ankara Montessori Eğitmen (Eğitici) Eğitimi Montessori Enstitüsü Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi Programı Osmaniye Oyun Terapisi Montessori Enstitüsü Online Oyun Terapisi Eğitimi Montessori Enstitüsü Kulpsuz Silindirler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

montessori enstitusu - Tüm Hakları Saklıdır