Osmaniye Oyun Terapisi

Osmaniye Oyun Terapisi

Osmaniye Oyun Terapisi

Çocukların zamanla fiziksel olarak yetenekleri ve koordinasyonu da hızla artmaktadır: topun nasıl fırlatılacağını öğrenmek, merdivenleri tırmanmak ve karalamak için bir kalem kavramak gibi eylemler, yavaş yavaş kendini gösterir. Bu da bebek sporları ile daha hızlı bir şekilde ortaya çıkar.

Osmaniye’de OYUNLARIN ÇOCUKLARA NE GİBİ FAYDASI VARDIR?

Çocuk oyunları, çocukların motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Bu oyunlar sayesinde çocuklar çevresini daha dikkatle izler ve insanlara daha bilinçli tepkiler verir. Faydalı aktiviteler sayesinde çocuklar daha hızlı bir biçimde gelişebilmektedir.

Dil, çocuğunuzun gelişiminin en heyecan verici kısımlarından biridir. Bu, sözcüklerin anlaşılmasının ve kullanılmasının hızlı bir şekilde gerçekleştiği dönemdir. Bir yaşına gelindiğinde, çoğu çocuk iki ya da üç anlaşılabilecek kelime söyler. Bu dil gelişimini arttırmak için de anne ve babalar çocuklarla çeşitli oyunlar oynayabilirler. Örneğin nesnelere isim verebilir bunları tekrarlamak suretiyle çeşitli aktiviteler gerçekleştirirler.

Oyun terapisi ve oyunlar çocuklara şu fırsatları ve avantajları sunar:

Motor becerileri

Özellikle küçük çocuklar ve anaokulları için, tahta oyunları ve fiziksel etkileşime davet eden diğer öğrenme oyunları, motor becerilerin geliştirilmesinde ve ilerletilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. El becerisini özendiren ve dengeyi güçlendiren Twister gibi oyunlar, çocukların vücudu beyinle koordine etmesine ve iki varlığın nasıl işbirliği yaptığını denemelerine yardımcı olur. Gelişmiş video ve elektronik oyun sistemleri, el-göz koordinasyonunu ve görsel odaklamayı geliştirme avantajına da sahiptir.

Osmaniye kurslar

Sosyal Gelişim

Araştırmalara göre, etkileşimli oyunlar, çocuklar arasındaki diplomatik ve organize iletişimi teşvik ederek sosyal becerilerini geliştirmenin faydalarına sahiptir. Öğretici oyunlar işbirliğine ilham verir ve çatışma çözme ve arabuluculuk becerilerinin geliştirilmesinde bile rol oynayabilir.

Odak ve Hafıza

Araştırmalar, çoğu tahta oyununun, özellikle tahta oyunlarının, çocukların odağını iyileştirme ve dikkat alanlarını genişletme gücüne sahip olduğuna dikkat çekiyor. Kolayca hayal kırıklığına uğrayan ve hızlı bir sonuç görmeden diğer etkinliklerden vazgeçebilen çocuklar, ilerleme ve olası ödüller nedeniyle bu tip oyunları daha uzun süre oynayabilir. Nihayetinde, bir oyuna devam etmek, çocukların sabır ve olgunluk geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Masa oyunları, konsantrasyon oyunları ve matematik etkinlikleri de başarı için ezber ve tekrarlama gerektirir. Bunları oynayan çocuklar, genellikle bu becerileri kullanmanın avantajlarını öğrenirler. Her sınıftaki birçok test ve sınav, tahta oyunlarında ve sınav oyunlarında bulunanlara benzer formatlara sahiptir. Çocuklar eğlenceli bir ortamda bu sistem ve formatlarda ustalaşarak iyi puan alma şanslarını artırabilirler.

Kendini beğenme

Uzmanlar, birçok eğitici video oyununun çocukların özgüvenini arttırdığını ve olumlu bir başarı hissi sağladığını belirtti. Bir bilmeceyi çözmek mi yoksa sanal bir seviyeyi tamamlamak mı hangisi olursa olsun eğitsel oyunlar, çocukların bağımsız olarak tamamladıkları işler için ödüller sunar ve onlara hayatlarının diğer alanlarında da verimli riskler alma konusunda ilham verebilir.

Yaratıcılık

Pictionary ve Cranium gibi yaratıcı ifadeleri teşvik eden eğitici oyunlar, çocukları normalin dışında düşünmeye zorlar ve atipik açıklama yöntemlerini düşündürür. Bu tür oyunlar aracılığıyla yaratıcılığın keşfedilmesi ve genişletilmesi, benlik saygısını ve kendini kabullenmeyi beslemede yardımcı olabilir ve kişilik ile etkinlik arasında daha fazla bağlantıya ilham verir.

Osmaniye’de oyun terapisi eğitimi

Problemleri Çözme

Video oyunları çocukların beyninin gelişmesine yardımcı olabilir. Oyuncuların oyuncu karakterlerinin görünüşünü kişiselleştirdiği ve yeni oyun seviyeleri geliştirdiği süreç olan bazı oyunlarda yaratıcı biçimde kendini ifade etme, oyun kurallarının ve yapısının derinlemesine anlaşılmasını ve kişilikleri ve ilgi alanlarını vurgulamanın yeni yollarını sunar. Video oyunlarının, çocukların karar almayı, stratejileri kullanmasını, sonuçları tahmin etmesini ve kişiliklerini ifade etmesini öğrenmelerine yardımcı olmak için önem arz eder.

Arkadaş Edinme

Ebeveynlerinin aksine, çoğu küçük oyunların yalıtıcı değil, sosyal bir aktivite olarak görüyor. Oyunlar küçük çocukların arkadaş edinmesi için ortak bir zemin oluşturur; çocukların birbirleriyle vakit geçirmesini sağlar. Oyun terapisi sayesinde kendisini daha iyi ifade eden çocuklar, arkadaş edinme konusunda da kesinlikle zorluk yaşamaz.

İşte yukarıda bahsettiğimiz birçok faydadan ötürü oyun etkinlikleri ve oyun terapisi çocuklar için büyük önem taşır. Bu nedenle artık öğretmenler de bu alanda kendilerini uzmanlaştırma çalışmaktadır.

 

Osmaniye Oyun Terapisi kimler katılabilir?

İlgi duyan herkes eğitimimize katılabilir.

İletişim : 0543 965 1490

Osmaniye Oyun Terapisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Montessori Enstitüsü Montessori Okulu Açmak İsteyenler İçin Franchise Montessori Enstitusu Montessori ve Geleneksel Eğitim Arasındaki Farklılıklar Montessori Enstitüsü Okul Öncesi Seminerleri Montessori Enstitüsü Oyun Terapisi Montessori Enstitüsü Montessori Eğitmen (Eğitici) Eğitimi Montessori Enstitüsü Büyük Eğitim Paketi 40 Seminer 40 Sertifika

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

montessori enstitusu - Tüm Hakları Saklıdır